A vállalat 2020-ra várja, hogy a lineáris és nem-lineáris műsorfogyasztás kiegyenlítődik, egyúttal hatékonyan mérhetővé válik.David Poltrack, a CBS vezető kutatója szerint a televíziózás jövője nem annyira sötét, mint azt néhányan hajlamosak lefesteni. A nézettség nem csökken, az ezredforduló környékén születettek körében sem általános az elfordulás a képernyőtől és ha jól csinálják, a reklámok nagyobb értéket teremthetnek, mint korábban.
A nézettség esetében a nagy változást az jelentette, hogy – saját példájukon bemutatva – a 2003-2004-es 12,1 millió néző helyett 2014-2015-ben 12,3 millió főt értek el, viszont az élő adás aránya 61 százalékra csökkent a műsorfogyasztásban – nem utolsósorban az elmúlt időszakban elterjedő, az okostelefonokat és tableteket hatékonyan kiszolgáló összekötött televíziókészülékeknek köszönhetően.
A CBS Interactive-ot vezető Marc DeBevoise szerint 12-18 hónapra lesz szükség ahhoz, hogy hatékony mérési megoldásokat találjanak az új eszközökre és platformokra, és 2020-ra várható a lineáris és nem-lineáris televíziózás tökéletes mérése.
A fiatalabb korosztályok körében tapasztalt csökkenő televíziónézés is részben annak eredménye lehet, hogy olyan platformokra vándorolnak, amelyekről nem állnak rendelkezésre megbízható adatok. Poltrack idézte a Symphony Advanced Media tesztelés alatt álló okostelefonos rendszerének első megállapításait is, mely szerint a Nielsen az ezredfordulós generáció tartalomfogyasztásának mintegy 22 százalékát nem mérte. Egyúttal az a jelenség is megfigyelhető, hogy az életkor előrehaladtával a főműsoridős televíziózás aránya növekszik, így a generációk közötti különbségek lassan kiegyenlítődnek.
A reklámok hatékonysága ügyében a Nielsennel nemrég folytatott kutatásuk eredményét idézte: eszerint az átlagos digitális kampányok csupán 5 százalékpontnyi extra elérést adnak a televíziós kampányok 62 százalékos eléréséhez.
Annak ellenére, hogy a televízió jól van, a CBS sem hagyja figyelmen kívül az új csatornákat. Digitális oldalaik havi 93 millió felhasználót érnek el, ennél csak a YouTube rendelkezik nagyobb eléréssel az Egyesült Államokban. Tavaly ősszel indították el OTT-szolgáltatásukat CBS All-Access néven, és tapastalataik szerint az erre előfizetők kétszer annyi tartalmat fogyasztanak, mint a nem előfizetők, ráadásul az egy megtekintésre eső bevétel magasabb a digitális csatornán, mint a hagyományos képernyőn. Ami kihívást jelent, az a nézők átállítása a hét nap után bevételt már nem termelő DVR-ról a VOD-ra és más, monetizálható digitális platformokra.
(Forrás: Adweek)
↧